Informujemy, iż używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Pliki cookies są zapisywane komputerze w celach reklamowych, funkcjonalnych i statystycznych przez nasz serwis, narzędzie Google Analytics, oraz naszych reklamowdawców w celu dopasowania dostarczanych treści reklamowych. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza akceptację zapisywania ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.


Obejrzyj nasze reportaże:
Powered by Dailymotion

Liczba odsłon tekstu:: 2684
II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży Praga 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Borowa Beata   
Wtorek, 10 Maj 2011 14:26
Świetnie zaprezentował się Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai  podczas rozegranych w  7 maja w Pradze, Czechy, III  Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży. W turnieju wzięli udział  Maciej Laskowski, Mikołaj Radgowski, Michał Bołtryk, Patryk Grzeszczuk, Ewa Grzeszczuk,  Malwina Laskowska,  Michalina Chrobot, Katarzyna Komar i Paweł Połodziuk. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Szczególnie brylowali zawodnicy z Ukrainy. Walki rozgrywano w  formule semi kontakt i full kontakt. Widać było doskonałe przygotowanie zarówno techniczne jak i kondycyjne i siłowe. Większość naszych zawodników odpadła w pierwszej lub drugiej walce nie osiągając znaczących miejsc. Na uwagę zasługuje rewelacyjny występ Mikołaja Radgowskiego.  W swojej kategorii stoczył  cztery zwycięskie walki  a trzy z nich zakończył  przed czasem. Wyeliminował  dwóch zawodników z Ukrainy, Czecha  i Polaka. Dopiero w walce finałowej przegrał z rewelacyjnym zawodnikiem z Ukrainy. Trochę mniej szczęścia miał Maciej Laskowski. Odczuwał jeszcze skutki walk z Mistrzostwach Polski Juniorów gdzie zajął  trzecie miejsce i do walk w praskim turnieju podszedł bardzo ostrożnie. Wygrał walkę eliminacyjną co pozwoliło na wejście do półfinału. Niestety odnowiona kontuzja  w walce o wejście do finałowej dwójki spowodowała, że walczył zachowawczo i przegrał przez wskazanie sędziów. Ostateczneuplasował się na IV miejscu , tuż za podium.  Pozostali zawodnicy z naszego klubu  mieli już o wiele mniej do powiedzenia . W kilku przypadkach zabrakło szczęścia w losowaniu gdyż   od razu trafili na  zawodników , którzy wygrali swoje kategorie. Mimo tego ich walki były na równorzędnym poziomie i „tanio skóry nie sprzedali”.  Mimo braku dużego doświadczenia w formule semi kontakt  pokazali bardzo dobrą postawę.
Podczas zawodów  sensei Radosław Grabowski  został zakwalifikowany do składów sędziowskich i sędziował walki wraz z sędziami z Ukrainy oraz Czech.
Zawody w Pradze zgromadziły 350 zawodników z 9 krajów. Startowali  Polacy, Ukraińcy, Słowacy, Węgrzy, Austriacy, Francuzi, Niemcy, Rosjanie i oczywiście Czesi. Organizatorem zawodów była Czeska Organizacja Karate Kyokushinkai  a sędzią głównym zawodów  był sensei Jan Soukup III Dan, aktualny wicemistrz świata  karate kyokushin w kategorii open,  i zawodnik K1.
Ostrowscy karatecy  wykorzystali również okazję aby zwiedzić Pragę. Udało się połączyć wyjazd na turniej z możliwością  zobaczenia praskich zabytków. Mieliśmy również małą sesję zdjęciową na rynku Starego Miasta  oraz na Hradczanach.
Zmieniony: Wtorek, 10 Maj 2011 14:39
 
str2.jpg str1.jpg wsfiz sierpień 2015.jpg ok_chicken_burgery.jpg rower serwis letnie.jpg TOMEX 2.jpg

Reklamy